Ha nyugtalannak érezzük magunkat az nagyon stresszes tud lenni a test és az elme számára is. Ahelyett, hogy gyógyszerészeti segítséghez fordulna válassza inkább a kavát.
Ez egy trópusi növény (Piper methysticum). A kava rokonságban áll a fekete borssal és őshonos a dél-csendes-óceáni szigeteken, ahol nagy története van.
A kava egy kitűnő nyugtalanság elleni megoldás. Gyorsan hat és elég belőle csak egy-két adagnyi. Továbbá bizonyítottan altató hatása is van.
Mivel, hogy néhány jelentés máj mérgezéssel köti össze bizonyos fajtáit a kava termékeknek, ezért bárkinek akinek bármilyen májbetegsége is volt nem tanácsolt a növény használata. Lehetséges, hogy függőség alakul ki ha alkohollal vagy más depresszió elleni gyógyszerekkel szedik. Továbbá sok gyógyszer szedése esetén kérdezze orvosát.
Címkék:
kava, máj, nyugtató, stressz, altató, idegesség, függőség
|